وصاله لطیفی

وصاله لطیفی

دانش آموخته سینما دانشگاه سوره تهران

سلام 🙂 من وصاله لطیفی هستم و تقریبا تمام عمرم عاشق سینما بودم. البته تا چندسال پیش فقط یک مخاطب عادی سینما یا به اصطلاح فیلم بین بودم. و حتی زمینه ی تحصیلی و کاریم هم که کارشناسی مامایی بود، خیلی با تحصیلات فعلیم متفاوت بود.
تا اینکه به مرور متوجه شدم تا دنبال علاقه ی واقعیم نرم، نمی تونم اون طور که باید از زندگی لذت ببرم.
همین شد که از رشته کارشناسی سینما در دانشگاه سوره ی تهران سردرآوردم. و بعدها هم در حین انتخاب گرایش،به مرور متوجه علاقه ی شدیدم به فیلمنامه نویسی و نقد و تحلیل فیلم شدم.
از نظر من، نقد و تحلیل فیلم، نوعی ترجمه ی زبان فیلمساز، برای مخاطب عام، به حساب میاد. منتقدان و کارشناسان سینما، به دلیل مطالعات و تحصیلات دانشگاهی در این زمینه، ابزار و بینش لازم برای این رمز شکنی چندساعته رو دارن.
در ضمن من بیشتر از اینکه نظر شخصی خودمو در مورد فیلم ها دخالت بدم، سعی میکنم آنچه فیلمساز سعی در انتقال مفاهیم از طریق فرم و محتوا داشته، در اختیار مخاطب قرار بدم.
فیلمها آیینه ی جوامع هستن. و سینما این امکان رو برای بشر فراهم کرده که به نظاره ی جوامع و ملل و فرهنگ های مختلف بشینه و با دیدن هر فیلمی هزاران تجربه ی زیسته رو حاضر و آماده، پیش روی خودش ببینه.
پس من امیدوارم وبلاگم بهتون کمک کنه فیلم هارو بهتر ببینید و از اونها برای ساختن زندگی بهتر، تفکرات روشن تر، تصمیمات مطمئن تر و یافتن مسیری هموارتر برای رسیدن به اهدافتون استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید